ЦК природничо-наукових дисциплін
Голова комісії
Клименко Тамара ПетрівнаПрофесія викладача – це постійний творчий пошук, велике захоплення і любов до своєї справи:
Посередній учитель розповідає,
Хороший учитель пояснює,
Кращий учитель демонструє,
Великий учитель надихає!
Клименко Тамара Петрівна, викладач - методист, спеціаліст вищої категорії. Робота циклової комісії спрямована на удосконалення навчально-виховного процесу, впровадження інноваційних технологій навчання, підвищення якості та ефективності практичного навчання як основного способу формування професійної майстерності з добувачів освіти.
Циклова комісія природничо - наукових дисциплін забезпечує навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем фахового молодшого бакалавра освітньо професіних програм:
- «Лікувальна справа»,
- «Сестринська справа»,
- «Акушерська справа»,
- «Стоматологія ортопедична».
Головна мета циклової комісії полягає у підвищенні успішності здобувачів освіти та поліпшенні якості підготовки спеціалістів, здатних у нових соціально-економічних умовах бути конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.
Досягнення цієї мети циклова комісія здійснює шляхом:
- удосконалення навчально-матеріальної бази та розробки методичних рекомендацій з використанням наочних посібників та технічних засобів у навчально-виховному процесі;
- удосконалення методичної роботи кожного викладача – члена комісії;
- організації та планування роботи з підвищення та вдосконалення педагогічної та фахової майстерності кожного викладача;
- створення сучасного навчально–методичного забезпечення для кожної освітньо професійної програми з науково – природничих дисциплін;
- створення посібників, довідників, підручників;
- удосконалення, систематизація та впровадження сучасних технологій навчання;
- контролю якості знань та вмінь здобувачів освіти;
- ефективного впровадження сучасних досягнень педагогічної науки і кращого педагогічного досвіду в практику освітньо - виховного процесу;
- організації самостійної роботи здобувачів освіти тощо.
Викладачі циклової методичної комісії:
- Боньковська С.Г.- спеціаліст вищої категорії, викладач – методист, викладач латинської мови з основами медичної термінології.
- Клименко Т.П. - спеціаліст вищої категорії, викладач - методист, викладач основ екології та профілактичної медицини, основ загальної та медичної психології.
- Кубрак М.М.- спеціаліст вищої категорії, старший викладач, викладач анатомії та фізіології людини модуль «Анатомія», патоморфології та патофізіології, основ патології.
- Козяр Н.М. - спеціаліст першої категорії, викладач фармакології та медичної рецептури.
- Мартиненко І.О. – викладач - методист, спеціаліст вищої категорії, викладач медичної хімії.
- Машковська І. О.– спеціаліст вищої категорії, викладач анатомії та фізіології людини модуль «Фізіологія»..
- Пономаренко Л.В.- спеціаліст першої категорії, викладач медичної інформатики.
- Хвостенко М.М.– спеціаліст вищої категорії, старший викладач, викладач мікробіології з основами імунології.
З метою реалізації та виконання поставленої перед цикловою комісією завдань, проводяться організаційно-педагогічні та тематичні засідання циклової комісії, бесіди, індивідуальна робота з викладачами, педагогічні читання тощо.
Викладачі циклової комісії організовують гурткову роботу здобувачів освіти:
ü Гурток «Таємниці та катастрофи організму людини» - керівник Кубрак М.М., викладач анатомії людини, патоморфології та патофізіології.
Основні напрямки роботи комісії:
Викладачі циклової комісії постійно підвищують свою педагогічну майстерність. Щорічно обов’язково проходять навчання на курсах підвищення кваліфікації Також безперервне підвищення педагогічної майстерності досягається завдяки системному і систематичному методичному навчанню викладачів, участі їх у конференціях, педагогічних читаннях, бесідах «за круглим столом», творчих зустрічах, взаємовідвідуваннях занять, педагогічних дискусіях тощо.
Підвищення педагогічної майстерності та обмін педагогічним досвідом здійснюється шляхом проведення відкритих занять, майстер – класів, проведенням тижня циклової комісії та олімпіад.
Викладачі у свій навчальний процес залучають сучасні технології навчання з використанням комп’ютерною техніки. Широко використовують мультимедійні презентації, навчальні фільми, технології інтерактивного навчання. Усі ці заходи об`єднані загальним завданням - формувати педагога-професіонала, який успішно здійснює освітній процес та формує сучасного, ерудованого та компетентного медичного фахівця.
Викладач Хвостенко Микола Миколайович, на лекційному занятті з мікробіології.
Викладач Кубрак Микола Олександрович, на лекційному занятті з патофізіології.
Викладач Мартиненко Ірина Олександрівна, на лекційному занятті з хімії.
Матеріали для завантаження
Протоколи засідань ЦК природничо - наукових дисциплін
- Протокол засідання № 1 від
- Інструкції до проведення практичного заняття
- План роботи ЦК природничо - наукових дисциплін на 2023 - 2024 н. р.
- Методична розробка лекційного заняття
- Методична розробка практичного заняття
- Методичні вказівки до самостійної позааудиторної роботи
- Презентація до лекційного заняття
- Лекція - презентація на тему: Гігієна грунту та очищення населенних місць
- Лекція "Гігієна повітря"
- Методична розробка практичного заняття "Гігієнічне оцінювання санітарного стану грунту за результатами санітарного обстеження"