Вечір – реквієм з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС

Вечір – реквієм з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС

Щороку, 26 квітня,  увага як української так і світової громадськості прикута до трагічних подій, пов’язаних з Чорнобильською атомною електростанцією. Саме тут, 32 роки тому, сталася жахлива катастрофа – аварія, звістка про яку блискавично облетіла увесь світ. З того часу над Україною нависає привид чорнобильської біди, чорнобильського болю.         

Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Чорнобильська катастрофа – це страшне свідчення того, до якої біди можуть призвести людська недбалість, безвідповідальність, байдужість.

26 квітня 2018 року у Білоцерківському медичному коледжі відбувся вечір-реквієм « Чорнобиль – гіркий спомин і вічний біль» з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС. На заході були присутні викладачі, студенти, співробітники коледжу, а також ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – Фуголь Володимир Васильович та Авраменко Олена Володимирівна. Присутні згадали ті трагічні події весни 1986 року, подвиг мужніх героїв-пожежників, страшні наслідки, завдані вибухом четвертого енергоблоку атомної електростанції. Особливо зворушливим був виступ директора коледжу Фуголя Володимира Васильовича, який на свої очі бачив масштаби цієї страшної катастрофи і брав активну участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя, щоб приборкати силу «мирного атома».

Попіл Чорнобиля стукає в наші серця. Стукає ось уже 32 роки. З’явившись під знаком біблійної зірки «Полин», той чорний Чорнобиль став якщо не розплатою, то найсерйознішою пересторогою нашому варварству, технократичній сваволі, коли дозволяли собі знущатися з природи – нашої одвічної матері і заступниці. Так, Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок. Давайте берегти оточуючий світ! Нашій планеті вистачить одного Чорнобиля.