В єдності наша сила!

В єдності наша сила!
<

22 січня в Україні відзначається визначна подія – День Соборності України.

Саме цього дня – 22 січня 1919 року в Києві на святково прибраній Софіївській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно -Української Народної Республіки. Ця подія відбулася в складний і відповідальний для України час – боротьбу за владу на українських землях вели більшовики, білогвардійці та війська Антанти.

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західно -Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Русь) і наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які боролися та вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка» - так про цю подію було сказано в Універсалі уряду УНР. Державним гербом соборної України став тризуб.

Отже, віковічні мрії українського народу здійснилися. Україна стала єдиною (соборною), незалежною державою.

З нагоди цієї визначної події в м. Біла Церква за ініціативою громадської організації «Молода Просвіта» відбулася традиційна акція – Ланцюг єдності. В заході активну участь взяли студенти фельдшерського, медсестринського та акушерського відділень Білоцерківського медичного коледжу. Студенти-медики разом з іншими учасниками акції вишикувались у символічний Ланцюг єдності, який простягнувся від пам’ятника Т. Г. Шевченку до Стели Героїв Небесної Сотні. А на центральній площі міста побудували символічний Тризуб і виконали Гімн України.

Сьогодення свідчить: Соборність уже глибоко пройшла через серця і душі українців. Ми відчуваємо себе єдиним народом, який на своїй землі будує власний український дім.