Президент присвоїв звання Герой України медику ДАПу Ігорю Зіничу (посмертно)

Президент присвоїв звання Герой України медику ДАПу Ігорю Зіничу (посмертно)

14 жовтня 2015 року, з нагоди Дня Захисника України, випускник фельдшерського відділення Білоцерківського медичного коледжу, легендарний медик – «кіборг» Донецького аеропорту, молодший сержант ЗІНИЧ Ігор Вікторович, Указом Президента України Петра Порошенка, одержав високе звання Герой України, з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

В Указі Глави держави відзначається, що Ігор Зінич нагороджений «за виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, жертовне служіння Українському народові».

Герой-медик Донецького аеропорту, 26-ти річний фельдшер швидкої допомоги Ігор Зінич загинув 20 січня 2015 року внаслідок підриву нового терміналу ДАПу. Він заїхав на територію Донецького аеропорту 17 грудня 2014 року у складі 3-го батальйону 80-ї окремої аеромобільної десантної бригада і до останнього залишався поряд з бійцями, рятуючи поранених під шквальним вогнем. За свідченням «кіборгів», лише за період з 16 по 19 січня Ігор зміг врятувати від 50 до 70 бійців. В польових умовах проводив навіть реанімаційні дії, сам був вже поранений, але поле бою не залишив, продовжував працювати. Внаслідок другого підриву терміналу ДАП Ігор одержав смертельні травми. Лише 17 лютого, після тривалих перемовин тіло Ігоря Зінича передали батькам для поховання, а потім з’явилося дуже багато свідчень побратимів героя про його мужність та героїзм. Нагороджений народною відзнакою – орденом «Народний Герой України».

 УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №582/2015

 Про присвоєння І.Зіничу звання Герой України

 За виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, жертовне служіння Українському народові постановляю:

 Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" ЗІНИЧУ Ігорю Вікторовичу - молодшому сержанту (посмертно).

 Президент України Петро ПОРОШЕНКО

14 жовтня 2015 року

http://www.president.gov.ua/documents/5822015-19500

Колектив Білоцерківського медичного коледжу висловлює ЩИРУ ПОДЯКУ всім, хто піклувався про прийняття такого рішення: дружині Президента Марині Порошенко, яка уважно вивчивши всі свідчення про нашого Героя, підтримала звернення коледжу до Глави держави, щодо присвоєння Ігорю Зіничу звання Герой України, парамедику, медичної служби «Хотабич», раднику заступника Міністра оборони України Ользі Башей, раднику Президента України, заслуженому лікарю України, доктору медичних наук, професору Ользі Богомолець, депутату Верховної Ради України Олені Корчинській та всім депутатам, які підписали депутатське звернення, побратимам Зінича Ігоря, які неодноразова писали про його героїзм та відвагу, про самопожертву заради збереження здоров’я та життя кожного   бійця.

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ТА СЛАВА НАШОМУ ГЕРОЮ УКРАЇНИ!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!!!